BIZNest Konto firmowe Nest Bank opinie i recenzja Money Breaker

BIZNest Konto firmowe Nest Bank to całkowicie bezpłatne konto firmowe, które spełni potrzeby większości przedsiębiorców.
konto firmowe nest bank opinie konto firmowe nest bank opinie
BIZNest Konto firmowe Nest Bank Sprawdź opinie o flagowcu "gniazda". Money Breaker

Konto firmowe Nest Bank (BIZNest Konto) to rachunek, który spełni potrzeby większości mikro- i małych przedsiębiorców. Bezwarunkowy brak opłat, darmowa karta płatnicza, transparentne warunki, schludna aplikacja i przejrzysty serwis transakcyjny, to największe atuty rachunku firmowego od Nest Banku. Przeczytaj naszą opinię o koncie firmowym Nest Bank i podejmij bardziej świadomą decyzję.

BIZNest konto firmowe – podstawowe informacje

BIZNest Konto od Nest Banku to klasyczny rachunek firmowy, adresowany do osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą, ale także spółek cywilnych, spółek prawa handlowego i innych form prowadzenia działalności. Mimo że Nest Bank nie jest jeszcze w Polsce bankiem pierwszego wyboru, to w ostatnim czasie zyskuje coraz większe uznanie zarówno klientów detalicznych, jak i firm. Dlaczego? Za zero totalne! Nest Bank oferuje bowiem konto, za które jako przedsiębiorca po prostu nie płacisz i co najważniejsze, nie musisz spełniać żadnych kryteriów.

Konto firmowe Nest Bank – opłaty

UsługaKoszt
Założenie0 zł
Prowadzenie0 zł
Opłata za kartę0 zł
Wypłaty z bankomatów Euronet0 zł
Wpłaty we wpłatomatach Euronet0 zł
Przelewy Elixir0 zł
Cennik usług Nest Bank dla firm

Opłaty za prowadzenie

Konto firmowe Nest Bank (BIZNest Konto) to rachunek dla firm, za który nie zapłacisz ani złotówki. Co najważniejsze, aby zero pozostało zerem, nie musisz spełniać żadnych warunków. Założenie konta oraz jego prowadzenie jest zwolnione z opłat na cały okres prowadzenia konta, a nie jak w przypadku wielu ofert konkurencyjnych, np. wyłącznie przez 12 czy też 24 miesiące.

Karta do konta

W ramach BIZNest konta firmowego bezpłatnie otrzymujesz kartę płatniczą Visa, za którą w skali miesiąca także nie zapłacisz nawet złotówki. Bank nie wymaga spełnienia żadnych warunków, aby karta była całkowicie bezpłatna przez cały okres jej użytkowania.

Bankomaty (wpłaty i wypłaty)

Konto firmowe Nest Bank to także bezpłatne wpłaty i wypłaty z bankomatów sieci Euronet, co, obok braku kosztów za konto i kartę, jest ogromnym atutem rachunku firmowego BIZNest konto.

Przelewy

W ramach BIZNest konta firmowego od Nest Banku otrzymujesz bezpłatne przelewy wewnętrzne i zewnętrzne Elixir bez limitu transakcji. Przelewy do ZUS i US także pozbawione są opłat dodatkowych. Przelewy ekspresowe są płatne, a koszt wykonania przelewu ekspresowego w bankowości internetowej lub mobilnej to 10 zł.

BIZNest Konto – usługi dodatkowe

W ramach prowadzonego konta firmowego Nest Bank oferuje także dostęp do usług dodatkowych, z których skorzystać mogą przedsiębiorcy decydujący się na ten stosunkowo nowy na polskim rynku bank. Do usług tych zaliczyć możemy m.in.:

 • Nest POS – aplikacjia umożliwiająca przyjmowanie płatności za pomocą smartfona
 • Obsługa faktur oraz księgowość od CashDirector (znany m.in. z mBank)
 • Terminal płatniczy
 • Dostęp do faktoringu
 • Bramka płatnicza dla e-commerce
 • Kantor Nest Bank
 • Lokaty i konta oszczędnościowe
 • Kredyty firmowe

Z uwagi na to, że większość z powyższych usług dostarczają firmy zewnętrzne, nie są one bezpłatne, choć w ramach promocji możesz liczyć na okresy próbne lub/i lepsze warunki. Dostępność do usług dodatkowych nie jest jednak niczym szczególnym – większość banków w kraju oferuje tego typu rozwiązania dla przedsiębiorców – co niewiele wnosi w ogólnej opinii na temat BIZNest Konta dla firm.

Jak założyć konto firmowe w Nest Bank?

Jedną z największych zalet konta firmowego w Nest Bank jest kilka sposobów założenia rachunku. Nie ważne, czy prowadzisz JDG, czy jesteś reprezentantem spółki z ograniczoną odpowiedzialnością, prezesem fundacji lub stowarzyszenia, konto firmowe w Nest Bank otworzysz na trzy sposoby:

 • w placówce banku
 • online z potwierdzeniem tożsamości u kuriera
 • online za pomocą selfie

Z uwagi na niewielką ilość placówek banku pierwszy sposób może być dość trudny, ponieważ w tak dużym mieście, jakim jest Warszawa, “gniazdo” ma tylko dwa oddziały, co rodzi obawy, że założenia konta może wiązać się z kilkugodzinnym oczekiwaniem na obsługę.

WAŻNE! Założenie BIZNest Konta firmowego w Nest Bank za pomocą selfie zajęło nam zaledwie kilkanaście minut, a rachunek był do naszej dyspozycji zaraz po potwierdzeniu tożsamości w trakcie krótkiej wideokonferencji z konsultantem banku.

Konto firmowe BIZNest opinie klientów

Opinie klientów o rachunku firmowym Nest Bank w znakomitej większości są pozytywne. Te, które błyszczą jedną gwiazdką, dotyczą między innymi utrudnionym dostępem do placówek banku, ale także brakiem czatu online z konsultantami, co faktycznie jest sporym minusem tej instytucji.

Sprawdź najlepsze konta firmowe w tym miesiącu!

Pozytywne opinie użytkowników BIZNest konta dotyczą przede wszystkim brakiem opłat za prowadzenie rachunku czy ogromną liczbą bankomatów sieci Euronet, w których bezpłatnie możemy dokonać wpłaty, jak i wypłaty gotówki.

Dużym powodzeniem w opiniach o BIZNest Koncie cieszą się także usługi dodatkowe, jak np. terminal płatniczy od Nest Banku, aplikacja Nest POS służąca do przyjmowania płatności w telefonie, bramka płatnicza, dzięki której przyjmiesz płatności w swoim sklepie internetowym czy program do zarządzania fakturami.

BIZNest Konto firmowe Nest Bank – opinia Money Breaker

BIZNest konto firmowe od Nest Bank to jeden z najkorzystniejszych aktualnie rachunków bankowych dla przedsiębiorców. Na szczególną uwagę zasługuje bezwarunkowe zero za prowadzenie konta, darmowa karta płatnicza, bezpłatne bankomaty i wpłatomaty sieci Euronet, a także dostęp do usług dodatkowych oraz przejrzysta aplikacja i serwis transakcyjny.

Mimo że BIZNest Konto firmowe nie wnosi niczego nowego, to jest to rachunek, który spełni potrzeby większości przedsiębiorców. Wybierając usługi dodatkowe, jak np. terminal płatniczy, obsługę faktur czy niezwykle przydatną w małym biznesie aplikację do przyjmowania płatności, większość mikro- i małych przedsiębiorców zaspokoi potrzeby swoich biznesów.

Bankowość mobilna pozwala na wykonanie większość niezbędnych w biznesie czynności, jak dokonanie przelewu, zatwierdzenie operacji finansowych czy stosunkowo tanią wymianę walut. W aplikacji bez trudu zmienisz także limity transakcji, wyrobisz kartę wirtualną czy skontaktujesz się z obsługą klienta. Na odpowiedź poczekasz jednak minimum 24 godziny. W nagłych przypadkach po prosty chwyć za telefon i skontaktuj się z infolinią Nest Bank.

10DOSKONALE
BIZNest Konto firmowe
Konto firmowe BIZnest od Nest Bank to najlepszy bezpłatny rachunek dla firm jednoosobowych i spółek.
Opłaty
10
Funkcjonalność
10
Bezpieczeństwo
10
Plusy
 • Brak opłat za prowadzenie
 • Brak opłat za kartę
 • Darmowe bankomaty
 • Przejrzysta aplikacja
 • Bezpieczeństwo
Minusy
 • Brak czatu z konsultantem
 • Znikoma liczba placówek